НОВОСТИ ФУТБОЛА | СТАТЬИ | ОБЗОРЫ | ВИДЕО | РЕЗУЛЬТАТЫ LIVE | КОНТАКТЫ | КОТИРОВКИ

###Підсумки 15-го туру Прем'єр-ліги в цифрах ###

У 5-ти з 7-ми зіграних поєдинків підсумок у парах дублювався з ігор першого кола.

Голи. На всіх цього разу було проведено 20 результативних атак, 17 з яких – успіх господарів і лише 3 – гостей. У Чемпіонаті ПЛ на разі забито 270 голів (152-118). Середня результативність звітних матчів – 2,86, змагань у цілому – 2,6.

Автоголи. Одного разу гравець вразив ворота партнерів по команді. Це Максим Драченко з "Олімпіка" збільшив рахунок на користь "Зорі". Він став лише 6-м футболістом з початку змагань, з яким трапилась така прикрість.

Дублі та хет-трики. У доволі щедрому на голи турі ніхто з їхніх авторів не відзначився більше одного разу. Тож нагадуємо, що з початку сезону зафіксовано 20 гольових "дублів" і 4 хет-трики.

Попередження. Очевидно, з профілактичним прицілом арбітри розпочали рік досить жорстко, показавши 35 жовтих карток (16 на адресу господарів, 19 – гостей). Сукупна кількість "гірчичників" за 15 турів сягнула 461-го (220-241). У середньому було пред'явлено рівно по 5 попереджень у турі та по 4,43 загалом.

Вилучення. Лише 2 футболісти пішли відпочивати раніше з дисциплінарних міркувань за рішеннями рефері. В обох випадках покарання настигало господарів – Івана Ордеця з "Шахтаря" у зустрічі проти "Ворскли" та Васілеоса Пляцікаса, гравця донецького "Металурга", під час гри з "Карпатами". Загалом у турнірі показано 28 червоних карток (14-14).

Пенальті. Двічі судді вказували на 11-метрову позначку, з якої Руслан Маліновський ("Зоря") вдома забив "Олімпіку", а Віталій Лисицький ("Металург" З.) у гостях не схибив у грі з "Говерлою". Всього з початку змагань призначено 23 пенальті (14-9), з яких досягло мети 19 (12-7), і це становить 82,6% ефективності.

Глядачі. За першими офіційними у цьому році іграми з трибун стадіонів спостерігали 37 317 любителів футболу. Найбільше з них стали свідками перипетій на НСК "Олімпійський", де з'ясовували стосунки "Динамо" та "Металіст" – 15 374. Всього цифра глядацького інтересу сезону збільшилась до 708 574. Середня відвідуваність звітного туру – 5 331, Чемпіонату ПЛ – 6 813.

Серії (з урахуванням попереднього сезону):
&minus- "Динамо" виграло 5 останніх поєдинків (3 заключні – з "великими" рахунками). Кияни не програють у 17-ти турах, а вдома не пропускають 375 хвилин.
&minus- Переможна серія "Шахтаря" складає 4 матчі.
&minus- Безвиграшна серія "Дніпра", яка тривала 5 поєдинків, залишилась у минулому. Також дніпропетровці вперше вдома зіграли "на нуль" після 4-х матчів з пропущеними м'ячами.
&minus- "Зоря" виграє вдома у 4-х зустрічах поспіль, а не йде без голу у чужі ворота у ролі господаря 13 ігор до ряду.
&minus- "Металіст" не зумів продовжити 7-матчеву безпрограшну серію.
&minus- "Олімпік" пропускає у 5-му турі поспіль, а всі 5 поразок донеччан у ПЛ вимірюються різницею не менше, ніж "-4".
&minus- "Волинь" вперше програла з різницею не менше ніж у 5 м'ячів після 4 травня минулого року ("Говерла" - "Волинь" - 6:0).
&minus- "Ворскла" обходиться без перемог у гостях протягом вже 4-х виїздів.
&minus- "Чорноморець" у статусі господаря не пропускає вже 308 хвилин.
&minus- Безвиграшна серія донецького "Металурга" сягнула 5-ти ігор.
&minus- Запорізький "Металург" організував мінімальну серію з перемог вперше після 29-го та 30-го турів сезону 2010/2011 рр. Запоріжці перервали серію з 20-ти матчів у гостях з пропущеними м'ячами.
&minus- "Говерла" програла у 3-х останніх турах.
&minus- "Карпати" на чужих полях мають серію з 3-х мирних підсумків. Також у гостях львів'яни зуміли перервати гольову мовчанку, що тривала 459 хвилин.
&minus- "Іллічівець" не знає перемог протягом 15-ти зустрічей, проте перервав 4-матчеву серію поразок.

Ювілеї:
&minus- "Ворскла" пропустила 650-й гол у Чемпіонатах України. Це третій м'яч від "Шахтаря", автором якого став Алекс Тейшейра.
&minus- Ігор Худоб'як ("Карпати") зіграв 200 поєдинків проти найсильніших вітчизняних клубів.
&minus- Тайсон ("Шахтар") та Дмитро Хомченовський ("Зоря") провели по 100 матчів у Прем'єр-лізі.